Cavatina na GPW
Cavatina na GPW
Cavatina Concert Hall
Bainbridge Island

Projekt koncepcyjny:
Cavatina / Epstein

Cavatina Concert Hall zaprojektowano jako obiekt użytku publicznego z salą koncertową na 500 miejsc, amfiteatrem zewnętrznym dla 600 osób, a także przestrzenią dla sztuki. Obiekt wyposażony będzie również w sale spotkań społeczności lokalnej oraz sale do zajęć muzycznych i artystycznych. Na genezę projektu Sali Koncertowej mają wpływ elementy historyczne, kulturowe, środowiskowe i wernakularne. Sztuka plemienna Salish i Suquamish była znaczącą inspiracją dla płynnego i organicznego kształtu budynku. Półksiężyce, trygony, owale i inne kształty, które były używane w rzeźbieniu w drewnie i stylizowanej sztuce Salishów są ucieleśnione w architekturze budynku.

Koncepcja przejrzystości i kontrastu była również główną siłą napędową w projekcie. Lokalna architektura wernakularna, tradycja rzeźbienia w drewnie plemienia Suquamish, chęć uzupełnienia lokalnego naturalnego otoczenia oraz chęć wykorzystania szybko odnawialnych materiałów wpłynęły na wybór drewna, które jest dominującym materiałem konstrukcyjnym i wykończeniowym w budynku.

W idee wpisuje się także cel zaangażowania społeczności, który był również istotnym czynnikiem przy projektowaniu zewnętrznego amfiteatru, który otwiera się na pobliski park, pozwalając widzom cieszyć się występami muzycznymi podczas wypoczynku. Budynek zaprojektowane zgodnie z zasadami projektowania środowiskowego i będzie zawierał zrównoważone praktyki, takie jak generowanie energii słonecznej, geotermalne systemy ogrzewania i chłodzenia, energooszczędne systemy wentylacyjne, hydroponiczne systemy roślinności wewnętrznej, które promują dbałość o zdrową jakość powietrza i inne strategie mające na celu zmniejszenie zużycia energii i emisji Co2.

PROPERTY NEWS

FUNDUSZE APOLLO-RIDA NABYŁY EQUAL…

Fundusze zarządzane przez Apollo-Rida Poland sfinalizowały zakup budynków A, B i C…

KOMPLEKS EQUAL BUSINESS PARK…

Krakowski kompleks biurowy Equal Business Park zrealizowany przez Cavatina Holding S.A. trafi…

KRAKOWSKI BIUROWIEC DOCENIONY PRZEZ…

Ukończony w lipcu 2017 roku Equal Business Park B został doceniony przez…

REGUS, DOTPAY I INNI…

Grono najemców Equal Business Park powiększy się o trzy nowe firmy, które…

KRAKOWSKI EQUAL BUSINESS PARK…

Equal Business Park, czyli trzy obiekty o łącznej powierzchni użytkowej ponad 50…

VIDEO

LOKALIZACJA

Bainbridge Island

MATERIAŁY DO POBRANIA

KONTAKT

NATALIA JAGLIŃSKA
Leasing Director
Kraków
natalia.jaglinska@cavatina.pl
+ 48 574 295 570
Natalia Jaglińska

    Przed wyrażeniem zgód zapoznaj się z informacjami o przetwarzaniu danych podanymi w polityce prywatności.